Acıbadem ECCSA’dan 3 prestijli ödülle döndü

Acıbadem Çağrı Merkezi, bu yıl 19.’su düzenlenen Avrupa İletişim Merkezi ve Müşteri Hizmetleri Ödülleri’nden 3 ayrı kategoride altın, gümüş ve jüri özel ödülleriyle döndü. Acıbadem Çağrı ve Operasyon Merkezi Direktörü Elif Kurhan alınan bu 3 prestijli ödülle Acıbadem’in, ‘Çağrı Merkezi’ ve ‘Online hizmet’ alanında, en iyi hizmet kalitesine sahip olduğunun tescillendiğini belirtti.

Acıbadem Çağrı Merkezi, “En Etkili Self Servis Girişimi” kategorisinde ‘Acıbadem Online’ projesiyle altın; “En İyi Orta Ölçekli İletişim Merkezi” kategorisinde gümüş ve “En Etkili Öğrenme ve Geliştirme Girişimi” kategorisinde de “En Çok Tavsiye Edilen” başlığı altında jüri özel ödülüne layık görüldü.

19 yıldır sektörde büyük bir heyecanla sonuçları beklenen bu yarışmada, başvurdukları tüm kategorilerde finale kaldıklarını söyleyen Elif Kurhan sözlerine şöyle devam etti: “Yarışmanın 19 yıllık tarihinde Acıbadem olarak bir ilk’i başardık diyebiliriz. Şöyle ki; başvurduğumuz tüm kategorilerin tamamında finale kaldık. Aldığımız bu sonuç, yarışma düzenleyicileri tarafından ayrıca takdir edildi. Bu başarımızın ilk ve tek olduğunu belirttiler.”

Acıbadem’in digital dünyadaki en etkin projelerinden olan ve ‘kişiye özel interaktif sağlık platformu’ olarak adlandırılan Acıbadem Online, “Avrupa’nın en etkili self servis girişimi” seçildi ve altın madalyayla ödüllendirildi.

Amerika, İngiltere, Hollanda, İrlanda gibi çağrı merkezlerinin odak noktası kabul edilen birçok ülkeyi 3 ayrı kategoride geride bırakan Acıbadem Çağrı Merkezi, sağlık grubu olarak yarışmaya katılan tek çağrı merkezi oldu.

Ulusal ve uluslararası bazda web erişiminden canlı destek hizmetine ve Healthpoint’e kadar tam bir iletişim merkezi olarak hizmet veren Acıbadem Çağrı Merkezi’nin dünya çapındaki hizmet kalitesinin tescillediğinin altını çizen Kurhan, “Bu hizmeti verirken çalışanlarınızın nasıl bir ortamda çalıştığı çok önemli. Biz web erişiminden telefonla hizmet vermeye kadar birçok hizmetimiz için çok önemli yatırımlar yaptık. Yalnızca teknoloji ve inovasyona değil, çalışanlarımıza ve onların çalıştıkları ortamı en iyi hale getirmeye odaklandık. Sadece yurt içinde değil yurt dışındaki hizmetlerimize de büyük önem verdik. Aldığımız bu ödül, sadece Acıbadem Sağlık Grubu’nun değil, öncelikle Türkiye’nin ödülüdür. Gururluyuz!” dedi.