CALL CENTER DAYS & TURKEY CALL CENTER AWARDS

15. TÜRKİYE ÇAĞRI MERKEZİ GÜNLERİ BAŞLIYOR

Sektörü ileri taşıyacak yeni işbirliklerine hız vermek üzere yurtiçi ve yurtdışından çağrı merkezlerini, altyapı ve hizmet sağlayıcıları aynı platformda buluşturan Çağrı Merkezi Günleri, 5 – 6 Kasım tarihlerinde 15. kez kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Sektörün en önemli buluşma noktası niteliğindeki organizasyon konferans ve serginin yanı sıra,  bir yıllık aranın ardından tekrar Çağrı Merkezi Ödül heyecanına sahne olacak.

Sektörün gündemini oluşturan konular Çağrı Merkezi Konferansında

Çağrı Merkezi alanında Türkiye’nin ilk ve en geniş kapsamlı organizasyonu niteliği taşıyan  Türkiye Çağrı Merkezi Günleri, bu yıl yeni konseptiyle ve yeni yerinde katılımcılarını buluşturacak. Türkiye’deki sektör temsilcilerinin dünya çapındaki trendleri takip edebilmelerine olanak sunan konferans, «Learning», «Experience», «Sharing» ve «Future» ana  başlıklarında ve 20’nin üzerinde konuşmacıyla sektörün bugününü ve yarınını şekillendiren konuları gündeme taşıyacak.

Çağrı Merkezinin ötesinde, müşteriye dokunan tüm süreç ve altyapıları kapsayan bir içerik sunan organizasyon, Atos, Avaya, Mediatel Data, Nixxis, MyQM ,Tempo, Call Center Life ve Türk Hava Yolları gibi yerli ve yabancı kuruluşların desteğiyle gerçekleşecek.

Telekom, lojistik, e-ticaret ve çağrı merkezleri alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan MyQM Kurucu Ortağı Frédéric’in, %100 web tabanlı ve kullanıcı deneyimi odaklı çözümüne dair detayları aktaracağı konferans, Robotik süreç Otomasyonu ile çağrı merkezi performansının yükseltilmesine dair önemli ipuçları paylaşacak olan Dialogic CEO’su Dan Mazilu ile devam edecek.

Sunduğu entegre çözümlerle kusursuz Müşteri Deneyimi sağlanması sürecinde önemli hizmetler sunan Nixxis’in CEO’su Luc Francis Jacobs ise “Fark yaratan müşteri deneyimi nasıl tasarlanır?” konulu sunumunda, bilişim teknolojileri, telekom stratejisi ve iş geliştirme alanlarındaki tecrübelerini aktaracak.

Avaya, Kamu Güvenliği ve Acil Servisler Lideri Markus Bornheim’in, acil servis iletişiminde dijital dönüşüm konusuna yer vereceği sunumunun ardından, Blockchain’in iş süreçlerine etkilerini aktarmak üzere Verisun Teknoloji  Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Uzun katılımcılarla buluşacak.

Türkkep Genel Müdürü Yüksel Samast’ın e-dönüşüme dair son gelişmeleri paylaşacağı sunumun ardından çağrı merkezi sektöründe sıkça yaşanan şirket birleşmeleriyle önem kazanan ortaklık kültürü kavramına değinen bir sunumla devam edecek. Farklı sigorta kuruluşlarında üst düzey yöneticilik görevlerinin dışında milletvekili ve Avrupa Birliği bakan yardımcısı görevlerinde de bulunmuş olan Alaattin Büyükkaya, başarılı işbirliklerin sırlarını, Türkiye’de Ortaklık Kültürü’ne dair temel sorunları ve bu sorunların nasıl aşılacağına dair tecrübelerini aktaracak.

Çağrı merkezi sektörü çalışanları için güzel ve etkili konuşmanın ipuçlarına sunumunda yer verecek olan Levent Dönmez, robotik süreçlerin çağrı merkezlerine etkisine değinecek olan Atos Müşteri Hizmetleri Çözüm Yöneticisi Taylan Akalın ve İK yönetiminde yeni jenerasyonun işverenden beklentilerine dair araştırma sonuçlarını paylaşacak olan Great Place to Work Genel Müdürü Eyüp Toprak, konferansın ikinci gün konuşmacıları arasında yer alacaklar.

Konferans, Tmob Kurucu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu’nun dijital kanalların konvansiyonel çağrı merkezleri üzerinde ki etkisine dair sunumuyla devam edecek.

Çağrı merkezlerindeki dönüşümün en önemli unsurlardan biri olan yapay zeka da konferansta ele alınacak konular arasında. Türkiye’nin yapay zeka alanında önde gelen girişimlerinden Cbot’un Kurucu Ortağı Çiler Ay, botların çağrı merkezi süreçlerine entegrasyonu ve müşteri deneyimine etkilerini katılımcılarla paylaşacak.

Veri kurtarma, kopyalama, silme, bilişim suçlarına yönelik araştırma ve şifre çözme işlemleri yürüten Veri Kurtarma Hizmetleri’nin Kurucu ve Genel Müdürü Serap Günal ise, şirketler için hayati değer taşıyan verilerin depolanması, olası kayıplarda eylem planlarının oluşturulması,  siber saldırıya uğramamak için yapılması gerekenleri, 12 yıllık tecrübesi ışığında aktaracak.

Kurumların sadece ne kadar kar elde ettikleri değil aynı zamanda topluma, çevreye, insana ne kadar katkı sağladıklarının da son derece önemli hale geldiği günümüzde,  kurumların temel performans göstergeleri de farklılaştı.  Yıldız Teknik Üniversitesi, Finans, Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi Kurucu Direktörü Prof. Dr. Güler Aras, çağrı merkezlerini de kapsayan kurumların sürdürülebilirlik performansına yönelik bilgilere sunumunda yer verecek.

Ayrıca çağrı merkezi sektörünün dünü ve yarını, sektörün tanınmış yöneticilerinin konuşmacı olarak yer aldığı 2 farklı panelde ele alınacak.

Sektörün önde gelen kuruluşları sergi alanında ürün ve hizmetlerini tanıtacak.  

İki gün süresince 800’ü aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapan organizasyon, sektör temsilcileri için yoğun bir bilgi alışverişi ve paylaşım fırsatı sunmaya devam ediyor. Yerli ve yabancı sektör profesyonellerini aynı çatı altında buluşturarak yeni işbirlikleri ve yatırımlar için önemli bir ortam oluştururken, sektör firmalarına ürün ve hizmetlerini tanıtma, rakiplerini tanıma ve hizmetlerini bu yönde konumlandırma olanağı sunuyor.

2005 – 2018 yılları arasında 150’nin üzerinde farklı kuruluşun standlarıyla yer aldığı sergi alanı bu yıl 16 kuruluşa ev sahipliği yaparken, 09:00 – 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

KATILIMCILAR

Alonet İBB
Atos MYQM
Biltam Nixxis
Bircom Onsoft
Callart SYS
CCC Teleperformance
Dialogic Tempo
İsnet Vodatech

 

Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri

En İyileri taçlandırmaya devam ediyor

Türkiye Çağrı Merkezi Günleri’nin halkalarından biri olan Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri 6 Kasım 2019’da Fairmont Quasar Hotel’de sahiplerini bulacak.

Ülkemizde, Çağrı Merkezi sektörünün ilk ve en seçkin ödül organizasyonu olma özelliği taşıyan Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri bir yıllık aranın ardından bir kez daha sektörün en iyilerini belirlemeye hazırlanıyor.

Her yıl sektör çalışanları ve yöneticilerini bir araya getiren ödül töreni bu yıl da büyük heyecan ve coşkuya sahne olacak.

Rekabeti ve sektörel gelişimi teşvik eden organizasyon, kazanan kurumlar açısından yarattığı motivasyonu sektörel düzeye taşımak açısından da tartışmasız bir öneme sahip. Ödüllendirilen başarının, yaratıcılığı tetikleyen faktörlerden biri olduğunun bilinciyle hayata geçirilen ödül töreni, başarılı çalışmalar yürüten kişi ve kuruluşları ödüllendirerek gelişim sürecine destek olmaya devam ediyor. Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri, kazanan kurumlara rekabet avantajı sağlarken, hem kurumsal hem de sektörel motivasyona yaptığı önemli katkıyla dikkat çekiyor.

Çağrı merkezlerinde, yatırımı teşvik ederek büyümede sürekliliğin sağlanmasını amaçlayan organizasyon, ilk yılından bu yana farklı sektörlere hizmet veren farklı büyüklüklerdeki 153 kuruluşa ev sahipliği yaparken, 49 firma en iyiler arasında yer alma başarısını elde etti.

Çağrı merkezlerinin yanı sıra farklı sektörlerin de sonuçlarını yakından takip ettiği Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nde adaylar, sektör yöneticilerinden oluşan onbeş kişilik bağımsız bir kurul tarafından uluslararası kriterleri ışığında değerlendirilirken, adaylar da kurumsal performanslarını ölçümleme fırsatına sahip oluyor.

En İyi Çağrı Merkezi”, “En İyi Müşteri Temsilcisi” ve En İyi Takım Lideri olmak üzere 3 ana kategoride toplam 10 ödülün sahiplerini bulacağı organizasyonda En İyi Çağrı Merkezleri 100’den az, 101 – 499 arası ve 500 üzeri koltuklu olmak üzere, seat sayısına göre 3 alt kategoride değerlendirilecekler.

Performans Gelişimi, Deneyim, Teknoloji, Eğitim ve İnovasyon olmak üzere 5 farklı kriter dahilinde değerlendirilecek olan En İyi Çağrı Merkezi adayları, belirtilen değerlendirme kriterleri dahilinde de ödül kazanma şansına sahip olacaklar.

Tüm sektör temsilcilerinin ücretsiz olarak takip edebileceği Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nde aday olarak yer alabilmek için son başvuru tarihi ise 30 Eylül