Damak Tadı

Solfi’de lokmalar anne elinden

Bu sayımızda mütevazı ama bir o kadar da iddialı bir mekanı ziyaret ettik. Mütevazi çünkü; önünden yürüyüp geçseniz belki fark edemeyeceğiniz kadar küçük bir mekan, iddialı çünkü; ünü çoktan kulaktan kulağa yayılan lokmalar bu küçük dükkanda yapılıyor.

Kadayıf, revani, profiterol, kalburabastı, gibi farklı tatlıları da bulabileceğiniz mekanın hiç şüphesiz ki en özel ve en çok aranan tatları lokma ve profiterol.

Bu küçük dükkandan içeriye girdiğimizde bizi güler yüzle karşılayan Figen Hanım’la kısa bir sohbetin ardından sizler için bu iki efsaneleşmiş lezzeti test ettik. Lokmalar o kadar lezzetli ve hafif ki aklınızda kalan lokma tanımını size yeniden sorgulatabilir.

Farklı lezzetler denemek isteyenler ise, yine bir Solfi efsanesi olan profiterolü veya diğer alternatifleri de deneyebilirler.

Küçük bir aile işletmesi olan Solfi, ismiyle müsemma sevimli bir mekan. Uzun zamandır aynı yerinde hizmet veriyor ve adeta bir mahalle mekanı. Müşterileri genelde yakın çevrede yaşayanlarken, ünü yayıldıkça yeni müdavimler edinmiş.

Anadolu yakasının en iyi lokmacılarından biri olarak değerlendirilen Solfi’ye mutlaka uğrayın

Özel günlerde sipariş alabilen

Mayıs Mahallesi, İnönü Caddesi, No 69/C, Kadıköy, İstanbul