Terra Pizza CEO’su Emre Kurtoğlu:

Müşteri Memnuniyeti ve Bağlılığı Oluşturma Konularında Çağrı Merkezimiz Etkin Bir Rol Oynuyor!

2018 yılından bu yana Terra Pizza’da CEO görevini yürüten Emre Kurtoğlu ile yiyecek sektöründe pizzanın yeri, yerel lezzetlerin önemi ve teknolojik gelişmenin sağladığı faydalar ile ilgili keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

2018’den bu yana Terra Pizza’da CEO olarak görev yapıyorsunuz. Terra Pizza’nın elde ettiği başarının ardındaki temel faktörler için neler söyleyebilirsiniz?

Her zaman en iyiye ulaşabilmek için sürekli kendimizi geliştiriyor ve yeniliyoruz. Terra Pizza’yı tutkulu, eğlenceli, özgün ve samimi bir marka olarak konumlandırıyoruz. Servis, içerik ve üründe vazgeçilmez önceliğimiz kalite. Müşterilerimizin pizza ile ilgili tüm aradıklarını bulabilecekleri, arkadaşlarıyla vakit geçirirken keyif alabilecekleri, dünya standartlarında hizmet veren ancak lokal değerlerimizden ödün vermeyen bir marka olarak öne çıkıyoruz. Terra Pizza dendiğinde pizza severlerin aklına birliktelik,
arkadaşlık, bir araya gelme, kutlama gibi kavramlar geliyor. Tüm bu etkenler elde ettiğimiz başarıda önemli bir rol oynuyor.

Yeme-içme sektörünün geleceği için dijitalleşme ve yeni teknolojilerde ne gibi gelişmeler öngörüyorsunuz? Bu gelişmeler ışığında teknoloji yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Dijital dönüşüm doğası gereği dinamik bir süreç. Covid-19 bu süreci hızlandırdı. Bu süreçte yeni teknolojiler daha da önem kazandı. Yenilikleri hayata geçirmeyi başaran markalar bu dönemin kazananları olacak. Tercihlerin değiştiği bu dönemde tüketiciyi merkeze almak ve tüketici istek ve ihtiyaçlarına göre hareket etmek her zamankinden daha önemli hale geldi. Terra Pizza olarak teknoloji ve tüketici odaklı anlayışımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni ve müşteri dostu uygulamalarımızı hayata geçiriyoruz. Bu uygulamaların başında mobil uygulamamız geliyor. Mobil uygulama Terra Pizza müdavimlerine farklı bir sipariş deneyimi yaşatıyor. Müşterilerimiz, artık WhatsApp’tan da bize ulaşarak siparişlerini kolayca verebiliyor. Bu deneyimtüketicilerimizeTerra Pizza
markasına dokunmayı daha kolay hale getirirken ,bize de Terra Pizza müşterileriyle daha sık temas kurabilme fırsatı sunuyor. Aynı zamanda Web sitemizi de yenileyerek daha hızlı ve kullanıcı dostu bir sipariş deneyimi yaşatıyoruz. Yenilikleri önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz.

Müşterilerinizle iletişim kurmak için hangi kanallardan yararlanıyorsunuz?

Restoranlarımız ve satış kanallarımız tüketiciye dokunduğumuz yerlerin başında geliyor. Bulunduğumuz şehirleri sahipleniyoruz ve lokal yatırımlarımıza çok önem veriyoruz. Dijitalleşen çağ ile iletişimde sosyal medya ve dijital yatırımların yeri oldukça büyüdü. Bunlardan biri de mobil uygulamamız. Yeni Terra Pizza mobil uygulamamızla pizza severlere kendilerine en uygun pizzayı mobil aplikasyondan öğrenebilme imkânı sunduk. Yeni uygulamada yer alan Lezzet Arama Motoru, kullanıcılara kişi sayısına ve pizzasında istediği malzeme adedine göre en uygun seçenekleri sunuyor. Kişiselleştirilmiş pizza deneyimi sunan Lezzet Arama Motoru’nun yanı sıra Mahallenin Favorileri modülü kullanıcının adresine göre ilgili bölgede en çok tercih edilen ürünleri gösteriyor. İlklerle dolu aplikasyonumuzun, pizza ile iyi gidecek lezzet önerileri ve malzeme filtreleme özelliği de bulunuyor. Daha önce de belirttiğim gibi WhatsApp üzerinden sipariş almaya başlayarak mobil sipariş seçeneklerimize bir yenisini daha ekledik. Enfes lezzetlerimizi deneyimlemek isteyenler, siparişlerini +90 44 44 500 numaralı telefon hattı üzerinden veya Terra Pizza mobil uygulamasından tek tuşla bağlanarak verebilecek. Kullanıcılar numarayı cep telefonlarına kaydettikten sonra vermek istedikleri siparişi mesaj yoluyla Terra Pizza’ya iletecek. Mobil Uygulamada ise ana sayfada bulunan WhatsApp seçeneği ile tek tıkla konuşmaya yönlendirilecek. WhatsApp’ın metin ve görsel kullanım avantajları sayesinde, platform üzerinden bize ulaşan müşterilerimizle daha hızlı ve etkin bir iletişim kurabiliyoruz.

Çağrı merkeziniz Müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının sağlanmasına ne gibi katkılar sunuyor?

Mobil uygulamalara ağırlık vermekle birlikte çağrı merkezimiz bizim için her zaman önemli bir işlev görüyor. Çağrı merkezimizde görevli arkadaşlarımız Terra Pizza markasını temsil ediyor ve gösterdikleri çabayla müşterilerimizin siparişlerini en kolay şekilde vermesini sağlıyor.
Enfes lezzetlerimize ulaşımı kolaylaştırma, müşteri memnuniyeti ve bağlılığı oluşturma konularında çağrı merkezimiz etkin bir rol oynuyor.

Haberin devamı için tıklayınız.