Vestel Müşteri Hizmetleri’ne Özel Ödül

Vestel Müşteri Hizmetleri’ne Özel Ödül

Vestel Müşteri Hizmetleri’ne bağlı Vestel İletişim Merkezi, hayata geçirdiği başarılı çalışmalarla IMI Conferences tarafından düzenlenen 2021 Turkey Call Center Awards Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

 

Bşarılı çağrı merkezi hizmetinin yanında topluma dokunan projeleriyle de dikkat çeken Vestel İletişim Merkezi, son olarak sivil toplum çalışmalarına odaklanmış sıra dışı ve özgün projelere verilen Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. IMI Conferences tarafından düzenlenen ödüllerde Vestel İletişim Merkezi hayata geçirdikleri “Sağlık Çalışanları Hattı”, “Afet Hattı”, “Elim Sende” ve “Sesim Miras” projeleriyle bu anlamlı ödülü almaya hak kazandı.

 

2021 Turkey Call Center Awards’da Jüri özel ödülünü getiren projelerden biri olan Sağlık Çalışanları Hattı projesi pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının direkt hizmet almak için Vestel’e ulaştıkları iletişim kanalı olarak kuruldu. Bu kanal üzerinden ulaşan sağlık çalışanları öncelikli hizmet almanın yanında diledikleri zamanda teknisyen hizmetiyle buluştu. Afet Hattı projesi ise yangın, sel ve deprem gibi afet dönemlerinde müşterilerin öncelikli olarak hizmet alması için kuruldu ve bu dönemlerde başarılı bir şekilde hizmet verdi. Ödülün kazanılmasında önemli payı olan Sesim Miras projesi ise görme engelli bireylere sunulan sesli kütüphane projesi olarak hayata geçirildi. Proje kapsamında Vestel çalışanlarının okuduğu kitaplar, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Eğitim Merkezi e-kütüphanesinde açılan Vestel kitaplığına kaydediliyor, ardından görme engelli bireylerin erişimine sunuluyor. Vestel Müşteri Hizmetleri’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği çalışma grubu ile birlikte yürüttüğü Elim Sende projesi ise Manisa Kadın Sığınma Evi’nin elektronik ve beyaz eşya eksiklerini karşılanmasını kapsıyor. Ayrıca kadın sığınma evinden ayrılarak kendine yeni bir hayat kurmak isteyen kadınların da yeni evleri için elektronik ve beyaz eşya ihtiyaçları temin ediliyor. Kadınların ekonomik ve sosyal hayatta güçlenmesi, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını öncelikli sorumluluğu arasında gören Vestel, bu proje ile de bunu kanıtlıyor.