AssisTT ile Bursa Uludağ Üniversitesi’nden gençler için iş birliği!

AssisTT ile Bursa Uludağ Üniversitesi’nden gençler için iş birliği!

Türk Telekom’un müşteri deneyimi şirketi AssisTT, sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırmak için gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. AssisTT, sektör deneyimini gençlere aktarmak adına kurduğu Çağrı Merkezi Okulu programı için Bursa Uludağ Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran arasında imzalanan protokol kapsamında AssisTT Çağrı Merkezi Okulu’nda çeşitli eğitimler, teknik gezi ve staj programları sunulacak. Ayrıca öğrencilere mezuniyet sonrasında AssisTT bünyesinde istihdam imkânı da verilecek.

İmza töreninde açıklama yapan AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran, “Sektörle ilgili bilgi ve deneyimlerimizi aktarmak ve sektörün yetişmiş insan kaynağına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Çağrı Merkezi Okulu’muzda Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencilerini ağırlayacak olmaktan son derece mutluyuz. Üniversite, Türkiye’nin aydınlık gençlerini yetiştirirken, biz de Çağrı Merkezi Okulumuz ile gençleri yeni teknolojilerle donatıp onların iş hayatına geçiş sürecini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin en büyük çağrı merkezi olarak vereceğimiz teorik eğitimin yanında gençlere staj, tam ve yarı zamanlı çalışma olanaklarında öncelik sağlayacağız. Bu tür özel sektör ve üniversite iş birliklerimizin sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi ve çoğalmasını diliyoruz” dedi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz da imzalanan protokolün önemine değinerek “Bursa Uludağ Üniversitesi olarak kampüsün içinde kalan bir üniversite yerine şehirle, sanayiyle, toplumla ve iş dünyasıyla entegre, hayatın içerisinde ve öğrenci memnuniyetinin üst düzey olduğu bir üniversite olarak konumlanıyoruz. Bu anlayışla öğrencilerimizi hayata hazırlarken özel sektör ile önemli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. AssisTT ile yaptığımız protokol sayesinde öğrencilerimiz hayata bir adım önde başlayacak. Bu sebeple öğrencilerim ve üniversitem adına AssisTT ailesine şükranlarımı sunuyorum” dedi.