Concentrix ve Webhelp Birleşmesi, global bir CX lideri yaratıyor.

Concentrix ve Webhelp Birleşmesi, global bir CX lideri yaratıyor.

Concentrix ve Webhelp Birleşmesi, Büyümeyi Destekleyen, Çeşitliliğe Sahip, Global bir CX lideri yaratıyor.

Müşteri deneyimi (CX) hizmetleri ve teknolojilerinin global önde gelen sağlayıcısı Concentrix Corporation (NASDAQ: CNXC), bugün Webhelp ile birleşmesinin tamamladığını ve iki şirketin entegrasyon sürecinin devam ettiğini duyurdu. Birleşen şirketin nihai ismi üzerine çalışmalar devam ederken, yeni organizasyon Concentrix + Webhelp ticari adı altında faaliyet gösterecek.

Bu birleşme, Concentrix + Webhelp'i, geniş dijital ürün yelpazesine, katma değeri yüksek hizmetlere ve üretken yapay zeka çözümlerine sahip global bir CX lideri olarak konumlandırıyor. Buna ek olarak, dünyanın en iyi markalarının müşteri deneyimlerini dönüştürmelerine ve iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için sektördeki en güçlü global, uçtan uca CX değer teklifini güçlendiriyor.

“Bu yeni yolculuğa çıkmaktan heyecan duyuyorum. Güçlerimizi birleştirerek, sektörü yeniden tanımlamak, değerli iş ortaklarımız için CX'in geleceğini tasarlamak, yaratmak ve uygulamak adına eşsiz bir konumda olduğumuza inanıyorum. Bunu mümkün kılan ve oyunun kurallarını değiştiren, dünya genelindeki tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Böylesine yetenekli ve çeşitliğe sahip bir ekiple çalışmaktan gurur duyuyorum" dedi Concentrix + Webhelp CEO'su Chris Caldwell.

Şirketin Yönetim Kurulu'na iki yeni üye dahil oluyor: Olivier Duha ve Nicolas Gheysens. Webhelp'in kurucu ortağı ve eski CEO’su, girişimci ve hayırsever Oliver Duha, birleşen şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenecek. Concentrix + Webhelp birleşiminden sonra şirketin en büyük hissedarı olan Groupe Bruxelles Lambert'in (“GBL”) ortağı Nicolas Gheysens ise, Avrupa genelinde büyük ve başarılı işletmelerin büyümesini destekleyen yatırım ve yönetim kurulu deneyimini beraberinde getirecek.

“Müşteri deneyimi sektöründe derin bir geçmişe sahip bu kadar güçlü yetenekleri Kurulumuza eklediğimiz için şanslıyız. Olivier ve Nicolas'ın da eklenmesiyle, büyük, karmaşık çok uluslu şirketlere başarılı büyüme yolunda liderlik etme konusundaki uluslararası uzmanlığımızı genişletiyoruz" dedi Concentrix Yönetim Kurulu Başkanı Kathryn Marinello.

Bu birleşme, 70'ten fazla ülkedeki kültüre, ayak izine, yeteneklere ve büyüme vizyonuna sahip iki tanınmış pazar liderini bir araya getiren bir dönüm noktasıdır. Kapanış işleminin değeri net borç dahil yaklaşık 4 milyar dolardır.