ING Türkiye, Kahramanmaraş’ta gençlere dijital yetkinlikler kazandırıyor

ING Türkiye, Kahramanmaraş’ta gençlere dijital yetkinlikler kazandırıyor

Uzun yıllardır Kahramanmaraş’ta Operasyon ve Çağrı Merkeziyle faaliyet gösteren ve şehre desteğini deprem felaketi sonrası da aralıksız sürdüren ING Türkiye, bölgenin gelişimi için önemli bir adım daha attı ve Kahramanmaraş’ta Gelişim Programı projesini hayata geçirdi.  ING Türkiye, bu programla Kahramanmaraş’ta gençlere dijital yetkinlikler başta olmak üzere günümüzün geçerli becerilerini kazandırmayı ve iş bulma süreçlerine katkı sağlamayı hedefliyor. Program kapsamındaki ilk eğitim Sabancı Üniversitesi, EDU iş birliğiyle dijital trendler ve dijital pazarlama konuları üstüne gerçekleşirken, önümüzdeki dönemlerde de eğitimlerin sürdürülmesi planlanıyor.

Programa gönüllü olarak katılan Sabancı Üniversitesi, EDU eğitim ortakları Barış Sarıalioğlu ve Kezban Saki Yaltırak’ın yanı sıra ING Türkiye Dijital Pazarlama ekibinden uzmanlar dijital konular, Akademi ekibinden uzmanlar ise insan kaynakları konularına yönelik seanslar ile eğitim programını zenginleştirdi.

Eğitimin katılımcı grubu 18-25 yaşlarında, Kahramanmaraş’ta ikamet eden, çoğunlukla Bankacılık & Sigortacılık, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi bölümlerinde okuyan ya da yeni mezun, şu an için herhangi bir iş sahibi olmayan gençlerden oluştu. Eğitim sonunda, ING Türkiye ve Sabancı Üniversitesi, EDU’nun hazırladığı sertifikalar eğitime katılan Kahramanmaraşlı gençlere verildi.

10 yıl önce bölgedeki insan kaynağı potansiyeline inanarak kurduğu Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’yle birlikte, ING'nin Kahramanmaraş’ta güçlü bir varlığı bulunuyor. ING Türkiye, Gelişim Programı kapsamındaki eğitimlere devam etmeyi hedefliyor.