Teleperformance Türkiye, “Hizmet İhracatı” kategorisinde bu yıl da lider oldu

Teleperformance Türkiye, “Hizmet İhracatı” kategorisinde bu yıl da lider oldu

Dünyanın lider müşteri ve deneyim yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, Türkiye’de müşteri deneyimi alanında yaptığı inovatif çalışmalar ve yenilikçi çözümlerle pazara yön vermeye devam ediyor. Yabancı dil müşteri hizmetleri pazarının lideri şirket, bilişim sektörünün en prestijli araştırmalardan Bilişim 500’de "Hizmet İhracatı” kategorisinde bu yıl da birinci oldu.

Teleperformance Türkiye, 2 binin üzerindeki etkileşim uzmanıyla 20’den fazla farklı dilde hizmet vererek çok dilli hizmet ihracatında ilk sırada yer alıyor. Teknolojiden e-ticarete, konaklama ve seyahatten medya, eğlence, enerji ve otomotiv gibi sektörlere kadar geniş bir yelpazede lider markalarla iş birliği içinde bulunan Teleperformance Türkiye, bu markalara Almanca, Felemenkçe, İngilizce, Arapça, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce dilleri başta olmak üzere hizmet veriyor. Bu dillere ek Çince, Japonca, Korece gibi diller de şirketin portföyünde yer alıyor.

Teleperformance Türkiye Çok Dilli Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Utku Toprak, “Teleperformance olarak 20’den fazla dilde, global ve yerli markalara hizmet veriyoruz. Bizi zirveye taşıyan en güçlü yanlarımızdan biri çok dilli hizmetlerde sağladığımız kurum kültürümüz. 2022 yılında da Türkiye’de yabancı dil müşteri hizmetleri pazarının lideri olmuş ve Bilişim 500 şirketleri arasında yılın “Hizmet İhracatı Kategorisinde” 100 firma arasında ilk sırada yer almıştık. Birlikte çalıştığımız global ve yerli markalar ile müşteri deneyimi alanında beraber yaptığımız başarılı çalışmalar bizi bu ödüle taşıdı. Türkiye’de çok dilli hizmet pazarında büyüme stratejimizin bir parçası olarak, hem yurt dışına açılan yerli markaların hem de global markaların müşterilerine kusursuz bir deneyim sunma hedeflerinin bir parçası olmayı sürdüreceğiz. Yabancı dil alanında verdiğimiz hizmetlere yatırım yapmaya, hizmet ihracatı ile ülke ekonomimize katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.